Thermo deky jsou nezbytnou součástí výbavy každého sportovního koně. Využijí je ale i koně starší, nemocné nebo jinak oslabené.

Účelem této deky je zvýšit tepelný komfort koně. Má ho udržet suchého a neprochladnutého. V závislosti na stupni mrazu a chladu si přizpůsobíte gramáž deky tak, aby koni vyhovovala. 

Thermo deky Horsea mají všechny vlastnosti pláštěnek. Jedinou odchylkou je volitelná gramáž. Výplň se k dece připevňuje laserovou metodou. Proto nejsou ze spodní strany žádná prošívání a nitě. Nehrozí tak, že by se kůň mohl odřít.

Taková thermo deka má koni nahradit kvalitní zimní srst. Proto ji používají především majitelé holených koní. 

Deky mají detailní propracování. Jsou odolné a nepromokavé. 

Jedinečnost dek spočívá především v inovativním střihu. Každá deka je maximálně přizpůsobená potřebám koně. Neomezuje ho v pohybu, nikde neodírá a netlačí. Koně se v dece mohou válet i běhat.

Barvy a vzory jsou pro deky Horsea originální a nezaměnitelné. 

Všechny výběhové deky se musí prát ve speciálních pracích prostředcích, které jsou určeny pro ochranu voděodolných textilií. Ideálním řešením je když deky svěříte speciálním čistírnám. Deky nesmí být v žádném případě prané v automatické pračce při použití klasického prášku. Tímto praním deka ztrácí své voděodolné vlastnosti. Deky by také měly být pravidelně impregnovány.