Krása a síla v podobě hřebce!

Hřebec je ztělesněním síly, moci a krásy. I když v každodenním fungování umí přidělat pár problémů, tak existují i světlé stránky faktu, že vlastníte právě hřebce.

Hřebci se umí předvést!

Přednosti hřebce...

  • Perfektní prezentace - Váš hřebec může většinu času jen žrát seno, ale stačí malá záminka, aby v mžiku vypadal fenomenálně. Vyklenutý krk, napružené chody a roztažené nozdry nenechají nikoho jen tak. Pokud k tomu přidá ještě trochu frkání a rozevlátou hřívu, je přání každého milovníka koní vymalováno a připraveno k tisku rovnou na tapetu.
  • Pořád se něco děje - nikdy nevíte co na Vás číhá za rohem. Klidná procházka lesem se může proměnit v boj o život. A to během pouhých 3 nanosekund. Tolik emocí v tak krátkém čase! Stačí jedna atraktivní kobylka a jezdec má dostatek adrenalinu na celý příští týden. Chvilka, moment... dá se to považovat za výhodu?
  • Respekt okolí - stačí, že se jen někde zmíníte, že máte hřebce a povědomí o Vás se mezi blízkými koňáky zázračně rychle rozkřikne. Po několika dnech, kdy se informace rozšíří, se o Vás začne mluvit ne jinak než jako "ta/ten od hřebce". Doprovázejíc to nevysvětlitelným respektem. Nebo se Vám to tak minimálně jeví.
  • Vždy máte volný prostor - všude! Z nepochopitelných důvodů, kdykoliv vjedete do haly nebo na jízdárnu, všichni ostatní jezdci se rychle vytratí. Nechápete, proč tomu tak je, ale je to pro Vás výhodné, takže tomu nevěnujete velkou pozornost. Sice se Vám vybaví poslední incident, kdy po něm tři osoby skončily v nemocnici, ale vzápětí tuto situaci nevyhodnotíte jako adekvátní, a dále se tím nezabýváte.
  • Dostatek místa - vždy! Nikdy nemáte problém s dostatkem prostoru ve stájové uličce. Nemusíte se prodírat mezi koňmi a jejich jezdci, protože se běžně před Vámi rozestoupí jako Rudé moře. Ani se o to nemusíte prosit. Stačí, že všichni uslyší dusot kopyt Vašeho hřebce na stájové podlaze.
  • Posilujete - nic jiného neposílí bicepsy a tricepsy jako vydatná procházka se škubajícím se hřebcem. Abyste udrželi takovou dávku testosteronu, potřebujete notnou dávku odvahy a také silné vůle, která Vám nedovolí se vzdát v půli cesty.
  • Jste mistrem v plánování - abyste se vyhnuli stromům a nebo kopytům, musíte být neustále napřed. Před Vašim hřebcem. Musíte předvídat pohyby takovým způsobem, aby Vás nikdo a nic nepřekvapilo. Jinak by to mohlo špatně dopadnout... hodně špatně.
  • Poutáte na sebe pozornost - ve stáji, venku nebo na závodech. Kdekoliv s hřebcem jste, máte jistotu, že všechny pohledy spočinou na Vás. Nezáleží na tom, jestli zrovna demolujete překážky nebo ničíte jiné vybavení areálu - počítá se jen to, že si Vás lidé zapamatují. A to dokonce i při vyplácení vysokého odškodného.      
  •   Vzpínající se hřebec budí respekt.