Jeden poník je rozkošný! A co teprve dva....tři, čtyři!

Na první pohled je to jen menší verze koně, ale nenechte se ošálit. Poníci jsou výjimečné bytosti, s kterými je radost trávit čas. Pravda je ta, že mít poníka má spoustu výhod. Tady je jen zlomek těch nejlepších.

Každý si jistě zažil začátky s poníky

  1. Je malý - rozměry tady hrají velkou roli. Dělají z poníka velmi kompaktního společníka. Díky tomu jej můžete s sebou brát téměř všude. Je to i skvělá výhoda při hře na schovávanou. Jakmile poník zjistí, že se díky svým rozměrům zašije všude, Vaše zábava může trvat i celou věčnost (nejlépe se zaangažováním a pomocí zbylých členů stáda). Malá nápověda pro Vás - vyplatí se začít hledat v blízkosti krmírny.
  2. Je sladký - ta malá očka, huňatý kožíšek a srandovní ouška dokážou obměkčit i největšího tvrďáka. Není se čemu divit, poníci vyvolávají hromadné "ooooch...!" kdekoliv se zjeví. S poníkem v ruce jste schopni obměkčit kdekoho. Ohromení jejich roztomilostí jim promíjíme cokoliv. Včetně krvavých modřin po kousnutí, pohmožděných chodidel a otisků kopyt po celém těle.
  3. Poníci jsou velmi chytří!
  4. Je chytrý - je to koňský vynálezce a stratég. Většinu svého života stráví nad pokusy o převzetí vlády nad celým světem a vymýšlením způsobů, jak se dostat do krmírny. Jeho mozek neustále pracuje na plné obrátky. Každý pohyb a čin je výsledkem předchozích hlubokých analýz. Z tohoto důvodu byste mu měli vždy dát "přečíst" všechny smlouvy a uzavřené kontrakty. Obzvlášť ty, které už nikdy více nechcete vidět. Někdy se může zdát, že poník dřímá nebo ztrácí kontakt s realitou. Chyba! On to jenom předstírá, aby uspal Vaši ostražitost.
  5. Je mrštný - bez problémů se vyvleče z každé ohlávky, lonže nebo jakéhokoliv uzavřeného prostoru. Nikdo neví, jak to dělá, ale skutečně to umí! Taková vlastnost se přidá, když ztratíte klíče od domu. Stačí kilo mrkve a už nikdy nebude zámek problém.
  6. Je nezničitelný - když provedete analýzu poníkovských excesů, začnete se divit, že ještě stojí na všech čtyřech nohách (že je vlastně vůbec ještě má). I přes dobrodružný styl života tohoto mini koně se stále divíte, že pro něj fyzikální zákony neplatí. Při svém štěstí byste po pár pokusech napodobení poníka jistojistě skončili na ortopedickém oddělení nejbližší nemocnice.
  7. Je výjimečný - není pochyb, že vlastnění poníka je stejné jako byste měli vlastnit nějakou magickou moc. Díky němu totiž můžete dělat různé divné věci, které nám obyčejní smrtelníci závidí. Musíme však pamatovat na to, že malý kůň není synonymem pro menší odpovědnost. Poníkova osobnost je opravdovým pokladem, proto na něj musíme dávat pozor a starat se o něj. Nejlépe pomocí velké dávky lásky a jídla. Především jídla...
  8. Poníci zbožňují jídlo.