Spokojený pes ve svém pelíšku

Ideální pelíšek je pohodlným místem pro relax

Málokdo si s výběrem psí postele dá mnoho práce. Přitom výběr pelíšku má velký vliv nejen na psa samotného, ale také na pánička. 

Za prvé - pohodlný pelíšek snižuje touhu skákání na postel nebo gauč. Takže plus pro nás, pánečky.

Za druhé - pohodlný spánek má na psa velký vliv, proto mu pelíšek musí poskytovat komfort, udržet optimální teplotní pohodlí a zajistit pocit bezpečí.

Za třetí - pokud pes své "místečko" bude mít rád, bude také lépe respektovat příkaz "místo". Což během návštěvy nebo mytí podlahy jistě oceníme nejvíce. 

Pelech je potřeba vybírat pro každého psa individuálně, protože každý pes má jiné potřeby. 

Takže se vyskytla otázka: Jak vybrat ideální pelíšek?

Jaký pelíšek by si vybral váš pes?

Při představě ideálního lože si vybavíte velkou, prostornou postel s pohodlnou matrací, teplou zimní peřinou v chladném období a chladivým hedvábím během letních nocí?

Nuže, pokud bereme v úvahu psí nadšení a radost při skákání do postele, jejich představy musí být minimálně hodně podobné.

Váš mazel by jistojistě rezignoval z nepříliš měkkého lože, ale taky určitě netouží zabořit se do přehnaně měkké vrstvy, jakoby se utopil v písku.

Obzvláště u velkých plemen psů nebudou extra měkké pelíšky v oblibě. Takže ideálně "pevná a tuhá" pěnová výztuha se jeví jako trefa do černého.

Pes se chce cítit pohodlně. Potřebuje se v pelíšku natáhnout, ne jen ležet schoulený do klubíčka. Takže prostě a jednoduše změřte chlupáče od huby po kořen ocasu a od temene hlavy k packám, přidejte pár rezervních centimetrů a budete mít jistotu, že pelech nebude pro vašeho kámoše malý. Perfektní bude, když pelíšek doplní šmrncovní držáček na papulku nebo kdyby k němu byl i pohodlný polštářek, opěrka. A úplně nejvíce happy čtyřnohý přítel bude, když jeho postel bude šikovně odizolována a v zimě mu nepotáhne na bříško a pro změnu v létě se v něm nebude smažit. 

Který pelíšek bude ten nej?

V tomhle případě je ideální univerzální model, který umí zvládat obě varianty.

Menší nebo trochu ustrašený pejsek ocení, když pelíšek bude mít tvar boudy, nebo bude disponovat nějakou ochranou, jednoduše bude mít možnost se v pelíšku schovat jako v noře. 

A psí alergik ocení pelíšek, který nebude na sebe chytat veškeré nečistoty a prach.

A jaký pelíšek upřednostníte Vy (páničci) ?

LEVNÝ pelíšek bude určitě velkým + !

Otázka, zda levný pelech nebude mít vliv na kvalitu a čas strávený jeho ručním praním a udržováním v čistotě?

Nebo budete vztekle pěnit, protože jej Váš pes bude neustále stěhovat po celém bytě, protože je perfektně lehký a krásně klouže?

Takže - raději kupte solidní pelech s dobrou přilnavostí. 

Chcete pelech praktického a do vašeho interiéru padnoucího vzezření? Všímejte si, zda má pelíšek možnost vyjmutí vnitřních polštářů a výztuh.

Praktičtější jsou také tkaniny, na které se dobře nechytá zvířecí srst.

Chlupy nepůjdou vidět také tehdy, pokud barva pelíšku bude pasovat ke zbarvení psa.

Styl a střih pelíšku volte s ohledem na rasu. Obratný yorkshire s radostí vyskočí na královské lože, kdežto jezevčík už se bude trochu rozmýšlet, zda má namáhat páteř. 

Pamatujte, že poslední módní výstřelek se nemusí hned dvakrát zamlouvat vašemu zvířecímu parťákovi a raději bude spát na koberci.

Pes spící na koberci bez pelíšku

A to asi nechcete...

Hodně zdaru při výběru té správné psí postele!

Horsea.cz