Kobyly umí být rafinované

Život s kobylou není zrovna procházka rozkvetlou zahradou. Ví to každý, kdo měl možnost soužit s tímto typem koně. Níže představujeme 6 znamení, která Vám potvrdí realitu.

Kobyly bývají náladové

Tak totiž vypadá život s kobylkou!

1. Jste pořád ve střehu

Dokážete vyčíhnout i ty nejmenší změny v náladě Vaší klisny. Jiné postavení uší, jiný druh upřeného pohledu nebo netrpělivé dupnutí nohou. Po několika letech společného fungování už víte, že každý takový detail může být předzvěstí katastrofy. Dodnes si pamatujete moment, kdy jste si mysleli, že vzteklé mrskání ocasem mělo znamenat jen odhánění dotěrných ovádů. Jakmile jste po této myšlence zpátky nabyli vědomí, slíbili jste si, že to bylo naposledy, kdy jste podcenili svou ostražitost.

2. Máte moře trpělivosti

Je jedno, jestli Vás omezují ostatní účastníci silničního provozu, nebo mačkající se lidé v přeplněné tramvaji. Nic Vás totiž nerozhází. Dokonce ani 600 kg živé váhy, které si z neznámých důvodů usmyslilo, že Vaše noha je ideálním bodem podpěru této masy. Stejně jako Vás nevykolejí vláčení Vaší maličkosti po luxusním povrchu jízdárny.

Údajně existují lidé, kteří v takových situacích zkoušeli přehodnotit svůj názor na věc, podle dostupných informací však neměli úspěch a jsou stále považování za ztracené.

3. Máte kapsy plné pamlsků

Pro koně, samozřejmě. Nikdy nevíte, kdy bude potřeba kobylu laskavě uplatit a přesvědčit ji k vykonání určitého cvičení. Samozřejmě to můžete zkusit bez úplatku, ale kdo má v dnešní době čas na léčbu polámaných končetin? Zároveň víte, jak citlivé je zrazení klisny, která očekává adekvátní sladkou odměnu za její úsilí.

Citlivé v této situaci především pro Vás.

Kobyla s hříbětem

4. Jste mistrem ve vyjednávání

....takže analytické myšlení a nervy napnuté jako struna. Vyjednávání několika milionového kontraktu je ničím oproti získání náklonnosti kobyly a přesvědčení ji o zaparkování v mycím boxe. Právě díky takovým zkušenostem pro Vás nebude nic problém ani v profesním životě. Trpělivost, disciplína a železné nervy - to jsou nástroje, které zajistí úspěch na cestě porozumění si s kobylou.

A nebo také nezaručí. Záleží na náladě kobyly.

5. Jste kulinářským mistrem

Vymýšlivý a mlsný jazýček klisny vyžaduje perfektní přehled v nejnovějších kulinářských trendech. Odpovídající druhy bylinek, semínek a ovocně-zeleninových doplňků dovolují připravit pokrm, který neskončí na stěně boxu. Při troše štěstí se může i ukázat, že kobyla krmení dokonce sní. A nebude jen opovrhovaně frkat.

6. Máte vkus

Především cit pro nejnovější kolekce a barvy, které se budou perfektně hodit ke zbarvení Vaší klisny. Samozřejmě, že kromě stylu se počítá i kvalita a komfort. Koneckonců opravdová koňská krása musí mít určitá pravidla. Čím více barevná a lesklá, tím lepší.

Tyto závislosti se sice projevují i u majitelů valachů, ale jen vlastník klisny v sobě může odkrýt dřímajícího stylistu.